Вчені знайшли 11 «загублених» поселень під джунглями Амазонки

Поділитися
Вчені знайшли 11 «загублених» поселень під джунглями Амазонки Під лісами Амазонки знайшли сліди стародавніх поселень © Nature.com
У поселеннях було збудовано піраміди та прокладено водні шляхи.

Вчені за допомогою лазерного сканування змогли виявити 11 раніше невідомих поселень, що ховаються під джунглями Амазонки. Як повідомляє IFLscience, у поселеннях були знайдені піраміди та розвинена система водних шляхів.

У ході дослідження вчені вивчили шість ділянок, що розташовані на площі 4500 квадратних кілометрів у регіоні Льянос-де-Мохос у болівійській Амазонії, використовуючи встановлену на вертольоті лідарну технологію візуалізації. Загалом, вчені виявили два нових великих поселення під назвою Котока і Ландвір, і 24 невеликі, з них раніше було відомо про існування 15.

Зазначається, що поселення є не просто скупченням хатин, схоже, що колись вони були досить розвиненими спільнотами з власною церемоніальною архітектурою та складною структурою управління водними ресурсами, що складається з каналів та водосховищ. У великих поселеннях було знайдено також платформні кургани і конусоподібні піраміди заввишки до 22 метрів.

За словами дослідників, поселення датуються 500-1400 роками нашої ери, коли регіон населяли представники культури Касарабе.

Колись вважалося, що ліси Амазонки були надто густими та дикими, щоб у доколумбові часи в них могли існувати великі поселення людей. Але відкриття останніх років заперечили цю ідею: було виявлено, що тропічний ліс колись ряснів мережею масштабних поселень.

Багато відкриття було зроблено завдяки лідару – технології, розробленій у 1970-х роках для дослідження космосу. З того часу ця система візуалізації зарекомендувала себе як безцінний інструмент для археологів, які досліджують ландшафт у пошуках загублених поселень. Лідар не лише миттєво сканує великі площі, а й може «бачити крізь» густу рослинність та виявляти сліди рукотворних споруд, що виявилися загубленими.

«Як і в інших тропічних регіонах, застосування археологічного лідара до Амазонки запустило процес відкриття, документування та переробки припущень, що існували протягом десятиліть щодо природи стародавніх суспільств», — заявив Кріс Фішер, археолог і професор антропології в Колорадо, який не брав участі в нове дослідження.

Вчені відзначають, що в лісах Амазонки можна зробити ще багато відкриттів, але час на це залишається мало, оскільки вони страждають від змін клімату та вирубки.

Раніше вченим вперше за 60 років вдалося виявити в печерах Мертвого моря зразок Кумранських рукописів. Крім того, дослідники виявили мумію дитини та кошик, вік яких становить кілька тисяч років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі