Вчені змогли повернути зір сліпим від народження мишам

Поділитися
Вчені змогли повернути зір сліпим від народження мишам Вчені змогли повернути зір сліпим мишам © Naked Science
Дослідники змогли вилікувати спадкове захворювання.

Вчені з Університету Каліфорнії в Ірвіні змогли повернути зір дорослим мишам, сліпим від народження. Як повідомляє Science alert, дослідникам вдалося вилікувати гризунів від аналога рідкісного людського захворювання сітківки ока, зване вродженим амаврозом Лебера (LCA), яке часто спричиняє сліпоту або серйозні порушення зору при народженні.

Спадкове захворювання викликається мутацією в одному з генів, пов'язаних із сітківкою та її світлочутливими особливостями. Вчені вже протягом десятиліть намагаються знайти методи, які б допомогти справитися з цією хворобою.

Палички – фоторецептори в задній частині ока, які вловлюють тьмяне світло, - використовують спеціальні біохімічні реакції для перетворення сенсорного світла на біохімічні сигнали, які «читає» мозок. Оскільки світлочутливі пігменти в паличках сітківки поглинають низькі рівні світла, вони перетворюють молекулу 11-цис-ретиналю на транс-ретиналь, що, у свою чергу, генерує імпульс, який проходить по зоровому нерву в мозок.

Традиційно вважалося, що зорова система мозку формується та зміцнюється під час певних періодів розвитку у ранньому віці. Якщо очі не тренуються в ці критичні періоди, то зорові мережі в мозку ніколи не зможуть правильно підключитися, що може призвести до довічних проблем із зором.

У ході дослідження вчені вводили дорослим мишам, народженим з дегенерацією сітківки, синтетичний ретиноїд протягом семи днів. В результаті вони змогли частково відновити світлочутливість тварин протягом наступних 27 днів. Через дев'ять днів після лікування зоровий нерв активував набагато більше нейронів зорової кори.

За словами дослідників, це свідчить про те, що центральна зорова дорога, яка несе інформацію від ока до зорової кори, може бути значно відновлена при лікуванні ретиноїдами навіть у дорослих мишей.

Незважаючи на те, що дослідження проводилося тільки на мишах, вчені вважають, що його результати можуть бути застосовні і для відновлення зору людей. Тобто відсутність зору у дитинстві не означає, що його неможливо буде повернути у дорослому віці.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі