Японський космічний супутник Hitomi, зв'язок з яким був втрачений під час проведення первинних тестів, "зателефонував" на Землю. Про це заявило Японське агентство аерокосмічних досліджень, передає New Scientist.
На початку тижня військові з Об'єднаного центру космічних операцій змогли відстежити космічний телескоп і виявити біля нього п'ять об'єктів, які нагадують уламки.
Тепер же агентству вдалося зафіксувати слабкий сигнал, який супутник посилав в навколишній простір. За словами Джонатана Макдауелла з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики, "це свідчить про те, що супутник функціонує, просто не може встановити зв'язок з Землею".
Уламки ж, виявлені недалеко від супутника, швидше за все, представляють собою кілька фрагментів, які відвалилися від нього, але нічого серйозного.
Супутник Hitomi, раніше відомий як ASTRO-H, бул запущений 16 лютого 2016 року. Він була призначений для вивчення рентгенівських променів від таких космічних об'єктів, як чорні діри, скупчення галактик і темна матерія. Він несе на своєму борту спектрометр м'якого рентгенівського випромінювання (SXS) для вимірювання довжини хвиль від 0,1 до 10 килоелектронвольт. За допомогою SXS вчені планують отримати знімки з високою роздільною здатністю.