Вчені з'ясували, що мозок каракатиць зберігає спогади, які ніколи не зникають

Поділитися
Вчені з'ясували, що мозок каракатиць зберігає спогади, які ніколи не зникають Каракатиці зберігають хорошу пам'ять до останніх днів свого життя © unsplash.com
Каракатиці можуть пам'ятати, що вони їли до кінця свого життя.

Команда вчених провела дослідження, в якому з'ясувала, що пам'ять і здатність до запам'ятовування у каракатиць не погіршується до кінця життя, повідомляє Science Alert.

Експеримент провела група вчених з Кембридзького університету, Університету Кана і Морської біологічної лабораторії. Вони хотіли перевірити, як же все-таки працює пам'ять цієї морської істоти.

Експеримент проводили на 24 каракатицях (Sepia officinalis). Першій половині з них було 10-12 місяців, а другий близько 22-24 місяців, якщо порівнювати з людським віком, то ці особи були літніми.

Каракатиць навчали пошуку і збору їжі. Вони повинні були дізнаватися де і коли доступний корм (королівські креветки або трав'яні креветки). Експеримент тривав протягом чотирьох тижнів, але пам'ять морських істот перевіряли протягом всього експерименту.

Вчені використовували різні види їжі й різні локації для її розміщення, щоб тварини не запам'ятовували "шаблонно". В результаті виявилося, що в пам'яті молодих і літніх каракатиць не було суттєвих відмінностей.

Вчені одностайно відзначили, що каракатиці можуть пам'ятати все, що вони з'їли, а також те, де і коли це сталося. До того ж вони можуть приймати рішення, ґрунтуючись на тому досвіді, який вони отримали під час харчування.

До того ж у каракатиць немає гіпокампа (частини лімбічної системи в людському головному мозку, яка бере участь у формуванні емоцій і просторової пам'яті), замість нього у тварин є вертикальні частки, які відповідають за пам'ять і здатність до навчання.

Ці вертикальні частки руйнуються в останні два-три дні життя каракатиць. Тому вони можуть пам'ятати все в деталях до самої смерті.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, що веснянки в Новій Зеландії втратили крила через корінне населення маорі. Вони випалювали ліси, тому комахам потрібно було адаптуватися до нових умов існування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі