Вчені з'ясували, як розвиток білої речовини у мозку немовлят пов'язаний з мовними навичками

Поділитися
Вчені з'ясували, як розвиток білої речовини у мозку немовлят пов'язаний з мовними навичками Ступінь розвитку білої речовини мозку в дитинстві пов'язане з навичками мови в початковій школі © unsplash.com
Виявилося, що вона має зв'язок з навичками мовлення і словниковим запасом в молодшому шкільному віці.

Дослідники з Гарвардського університету вирішили перевірити, як будова білої речовини в дитинстві пов'язана з мовою в початковій школі, повідомляє N + 1.

Для цього вони відібрали 40 немовлят від чотирьох місяців до півтора року і зробили їм магнітно-резонансну томографію мозку (МРТ).

Протягом етапу дорослішання дітей, вчений періодично робили їм МРТ, стежили за розвитком аж до початкової школи, а також проводили оцінювання наповнення словникового запасу, усного мовлення та здатності дитини сприймати мову на слух.

Найбільше на МРТ нейрофізіологи відстежували розвиток дугоподібного  пучка і нижнього поздовжнього пучка, які пов'язані з мовою, а також пірамідного тракту, відповідального за координацію рухів.

Біла речовина (пучки аксонів) мають важливу роль в роботі мозку, адже тракти, які з'єднують різні відділи мозку дають можливість їм швидко взаємодіяти й краще працювати. Тому вчені вважають, що нейронна основа мови у дітей закладається ще внутрішньоутробно.

Однак період найбільш активного розвитку мовних центрів - це перші два роки життя. При цьому точно не вивчено, як розвиток мозку в дитинстві впливає на подальші мовні навички у більш дорослому віці.

Після декількох років експериментів, дослідники встановили, що рівень розвитку лівого дугоподібного пучка в дитинстві має взаємозв'язок з навичками мовлення, і точно так само зі словниковим запасом в молодшому шкільному віці. А з запам'ятовуванням слів і окремих звуків пов'язаний розвиток пірамідного пучка.

З цього дослідження виходить, що саме структура білої речовини мозку (пучків аксонів) в дитинстві відіграє важливу роль у розвитку мовних функцій і можливостей в початковій школі.

Вчені вважають, що на це впливає безліч генетичних факторів, а також навколишнє середовище, в якому живе і росте дитина.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Нагадаємо, що вчені надрукували пухлину мозку на 3D-принтері. Це дозволяє вивчити гліобластому в природному клітинному оточенні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі