Команда вчених з Fermilab при Міністерстві енергетики США, Університету Калгарі та інших установ заявила про те, що їй вперше вдалося здійснити стійку квантову телепортацію на великі відстані. Дослідники телепортували кубіти фотонів через 44 кілометри волокна, повідомляє «Популярная механика».
Квантова телепортація - це перенесення квантових станів з одного місця в інше. За допомогою квантової заплутаності дві частки в різних місцях пов'язані невидимою силою, яку Альберт Ейнштейн називав «моторошною дією на відстані». Незалежно від відстані, закодована інформація, що спільно використовується парою «заплутаних» частинок, може передаватися між ними. Телепортуючи квантові кубіти - основні одиниці квантових обчислень - дослідники сподіваються створити мережі квантових комп'ютерів, які зможуть обмінюватися інформацією з неймовірно високою швидкістю.
Вчені вважають, що їм вдалося зробити перший крок на шляху до створення більшої і доступної системи. Разом з тим, вони визнають, що забезпечувати стабільність такого потоку на великих відстанях виявилося дуже складно.
Попередній рекорд встановили дослідники з Університету Калгарі, на відстань шести кілометрів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені розробили прототип квантового радара. Система заснована на так званому явищі квантової заплутаності. Йдеться про тип корельованого стану двох або більше квантових систем, у якого є неможлива характерна риса для класичної фізики - стан всієї системи визначено краще, ніж стан її особливостей.