Металеві метеорити утворюються з ядер невеликих планет, які розпадаються на частини. Падаючи на Землю, вони растапливали льоди Антарктики і глибоко поринали в них. На думку дослідників, процеси глобального потепління призводять до того, що метеорити, поховані під товщею льоду, починають нагріватися і розтоплювати навколишній лід, через що вони опускаються ще нижче. Саме тому їх не можна виявити за допомогою простих спостережень.
У ході дослідження вчені збираються використовувати металошукач, який допоможе їм виявити метеорити з високим вмістом металів у них. Дослідники також підкреслюють, що Антарктида є регіоном з найбільшою ймовірність виявлення метеоритів, оскільки до грудня 2015 року в ній було знайдено майже 35 тисяч метеоритів, тобто 66% від усіх метеоритів, знайдених на Землі.
Українські вчені заявили про те, що озонова діра збільшує стіну, яка захищає Антарктику від повітря з теплих широт. Її зникнення може призвести до того, що потепління в Антарктиді буде йти ще більш швидкими темпами. Детальніше про процеси, що відбуваються в Антарктиді, та дослідження українських вчених читайте у статті Лідії Суржик та Володимира Драбчука "Українська Антарктида".