Як відзначають дослідники, озоновий шар над центральною частиною США в літній час вразливий до ерозії, що підвищує ризик виникнення озонової діри і проникнення небезпечного ультрафіолетового випромінювання.
За словами вчених, водяна пара, яка з'являється в атмосфері через потужні урагани, може викликати над США ті ж хімічні реакції, які призводять до руйнування озонового шару над полюсами. У ході дослідження вчені проаналізували дані спостереження за стратосферою над Арктикою і прийшли до висновку, що руйнування озонового шару пов'язано з кількістю водяної пари і підвищенням температури. Потім вони встановили, що над центральною частиною США кожне літо вирує близько чотирьох тисяч ураганів, які проникають в стратосферу.
На думку дослідників, це свідчить про те, що існує загроза виснаження озонового шару над США в літні місяці, що може призвести до зникнення захисту від ультрафіолетового випромінювання.
Раніше українські вчені заявили про те, що антарктична озонова діра збільшує стіну, яка захищає Антарктику від повітря з теплих широт. Її зникнення може призвести до того, що потепління в Антарктиді буде йти ще більш швидкими темпами.
Детальніше про дослідження українських вчених в Антарктиді читайте у статті Лідії Суржик та Володимира Драбчука "Українська Антарктида".