Китайські вчені заявили про повне зникнення веслоносів – найбільших прісноводних риб сучасності. За словами дослідників, причиною їхнього вимирання можна назвати вплив антропогенних факторів на середовище проживання, повідомляє Naked science.
"Екосистема мегаріки Янцзи була притулком різноманітної водної мегафауни. Однак дія, що посилюється, різних антропогенних стресорів призвело до тривалого скорочення її біорізноманіття", - йдеться в повідомленні вчених.
Наголошується, що Янцзи переживає справжню екологічну катастрофу. Нещодавно влада Китаю ввела 10-річний мораторій на рибальство в річці, але для багатьох ці заходи були запізнілими.
Через судноплавство та вилов вимерли багато видів, які мешкали в Янцзи, наприклад, річкові дельфіни. Новою жертвою стали веслоноси – ендеміки Янцзи, у яких немає близьких родичів і чиє м'ясо високо цінувалося у місцевої кулінарії. У середньому риби досягали трьох-чотирьох метрів у довжину, а їхня вага могла досягати 250 кілограмів. Найбільші особини могли досягати семи метрів у довжину.
За оцінками вчених з Китайської академії рибництва, "функціонально вимерлим" вид став у 1993 році, ще до того, як Міжнародний союз охорони природи і природних ресурсів присвоїв йому статус такого, що перебуває на межі зникнення (в 1996-му). Подальша доля виду була вирішена. Виходячи зі статистики декількох сотень повідомлень про спостереження веслоносів у 1981-2003 роках, вчені припускають, що останній з них помер між 2005 і 2010 роком.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені через 23 роки пошуків помітили в Бразилії топаколо Штреземанна, якого називають "найбільш рідкісним птахом у світі". Невеликий птах має довгий хвіст і відрізняється незвичайним співом.