Слабка атмосфера Марса складається переважно з вуглекислого газу, як і значна частина льоду, який лежить на поверхні планети. Багато планів тераформування спиралися на нього: розтопити лід і наповнити атмосферу вуглекислим газом, щоб створити парниковий ефект, який може швидко зігріти холодну планету. Підвищений тиск дозволить утворитися на поверхні водоймам, а колонізаторам – якщо не дихати місцевим повітрям, то хоча б користуватися простими апаратами для дихання, без герметичних компресійних скафандрів.
Нові розрахунки показали, що цей шлях вимагає вражаючих запасів вуглекислого газу. За словами дослідників, це єдиний парниковий газ, доступний на Марсі, але і його кількості буде недостатньо. Спираючись на дані місій MAVEN, Mars Express, Mars Reconnaissance Orbiter і Mars Odyssey, вчені підрахували, що якщо навіть повністю випарувати весь вуглекислий газ на планеті, атмосферний тиск підніметься лише до 15 мбар. Для порівняння, одна земна атмосфера становить 987 мбар.
Дослідники зазначають, що навіть якщо планетологам майбутнього вдасться перетворити на газ і весь вуглець з древніх осадових порід Марса, це не змінить ситуацію: тиск вдасться підняти максимум на порядок нижче, ніж потрібно. Так і парниковий ефект буде далекий від потрібного, піднявши температуру не більше ніж на 10 градусів – тобто, вона як і раніше залишиться набагато нижче нуля. Можливо, Червона планета так і залишиться крижаною пустелею, а люди зможуть жити на ній тільки в штучному середовищі.
Раніше Маск запропонував почати колонізацію Марса з термоядерних бомбардувань. Маск назвав Червону планету негостинною, а її тераформування (зміну клімату до придатних для життя умов) запропонував почати з створення парникового ефекту шляхом нагрівання атмосфери Марса. На думку бізнесмена, зробити Марс більш схожим на Землю можна за допомогою термоядерних вибухів над полюсами планети.