Дослідники підкреслюють, що у своїй роботі хотіли звернути увагу на те, що зміни клімату несуть загрозу існуванню людської цивілізації і влади повинна змінити свій підхід до цього питання. Вони також стверджують, що наслідки змін клімату, такі як брак їжі і води, будуть служити в якості каталізатора соціально-політичної нестабільності та існуючі конфлікти будуть тільки розгоратися.
Базуючись на тому, що найближчим часом не буде зроблено ніяких рішучих дій для того, щоб швидко знизити концентрацію парникових газів в атмосфері, вчені припускають, що пік їх змісту буде досягнутий в 2030 році. До 2050 року середня температура на Землі підвищиться на 3 градуси Цельсія порівняно з доіндустріальним рівнем.
Крім того, відбудуться зміни у розподілі мусонів в Азії та Західній Африці, а також в Гольфстрімі, що погіршить ситуацію в Європі. Північна Америка постраждає від руйнівних погодних явищ, включаючи лісові пожежі, спеку, засухи і повені. Азіатські ріки стануть менш повноводними, а кількість опадів в Мексиці і Центральній Америці впаде вдвічі. До 2100 року планета почне наближатися до позначки в п'ять градусів Цельсія вище доіндустріальних значень.
Вчені стверджують, що потепління на 4 градуси Цельсія несумісне з життям організованих людських спільнот, а також буде руйнівним для більшості екосистем. В таких умовах планета перетне "межу адаптації".
Навіть при потеплінні на 2 градуси Цельсія мільярду людей потрібно переселення, а при найгіршому сценарії масштаби змін виходять за межі провісних можливостей існуючих моделей. Ймовірно, що людство припинить своє існування.
Минулого року дослідники зафіксували рекордно теплу зиму в Арктиці. Наголошується, що в середньому температура жовтня-березня в регіоні становить -20 градусів Цельсія. У цьому ж році 20 лютого температура не опускалася нижче 0. Більше того, 24 лютого на півночі Гренландії температура досягла 6 градусів Цельсія. Як підкреслюють дослідники, у лютому температура в Арктиці була вищою, ніж в Європі.