Великий суспільний інтерес до дослідження загадкової зірки KIC 8462852 дозволив вченим провести успішну кампанію краудфандингу через онлайн-платформу Kickstarter. Зібравши понад 100 тисяч доларів, вони сплатили за час спостережень міжнародної системи 0,4-метрових телескопів LCOGT. Ще 200 годин часу автори отримали від власників LCOGT безкоштовно – в сумі це допомогло провести безперервні спостереження за зіркою протягом цілого року.
"Ми сподівалися, що нам вдасться помітити весь процес падіння яскравості в режимі реального часу, щоб перевірити, чи однаково він розвивається для різних довжин хвиль. Якщо він змінюються майже однаково, то, мабуть, зірку екранує щось непрозоре, схоже на щільний диск, планету, іншу зірку або навіть велику космічну конструкцію", - розповів один з авторів роботи Джейсон Райт.
За період спостережень з березня 2016 по грудень 2017 року вчені простежили за чотирма окремими епізодами зміни яскравості "зірки Таббі", а мультиспектральний аналіз показав крайню неоднорідність цього процесу. Інакше кажучи, на одних довжинах хвиль яскравість падала куди сильніше, ніж на інших, вказуючи на частково прозорий, такий, що нагадує газопилову хмару об'єкт, який екранує її.
У жовтні 2015 року астрономи з Єльського університету заявили про те, що світність зірки два рази знижувалася на чверть за останні сім років. На думку дослідників, це могло вказувати на існування навколо зірки сфери Дайсона, створеної цивілізацією інопланетян. До цього астрономи припускали, що навколо зірки може кружляти цілий рій комет, але подальші спостереження показали, що за останні 100 років її яскравість впала на 0,16 зоряних величини, що поставило під сумнів цю теорію.
Пізніше вчені вивчили зміну яскравості зірки з грудня 2009 року, коли був запущений телескоп "Кеплер", по травень 2013 року. Розрахунки дослідників показали, що яскравість "зірки інопланетян" падала зі швидкістю 0,3% на рік, і за перші тисячу днів роботи "Кеплера" вона впала на 0,9%. Потім вона падала ще швидше, і буквально через півроку після цього вона впала на 2%. Потім швидкість її зниження знизилася, і на поточний момент вона впала на 3%.
Вчені також заміряли коливання яскравості інших зірок, що підтвердило припущення про те, що KIC 8462852 є унікальним світилом, чию поведінку не можна пояснити за допомогою існуючих моделей.