Вчені запропонували запилювати рослини за допомогою мильних бульбашок

Поділитися
Вчені запропонували запилювати рослини за допомогою мильних бульбашок Мильні бульбашки допоможуть запилювати рослини © Naked Science
Кількість бджіл стрімко знижується.

Вчені з Японського інституту передової науки і технологій запропонували новий спосіб запилення квітів – за допомогою мильних бульбашок. Такий спосіб дозволяє "обстрілювати" квіти пилком, не пошкоджуючи їх, повідомляє Naked science.

Стрімке зниження кількості комах, а особливо бджіл, – дуже тривожна тенденція. Зокрема, вона призводить до того, що знижується кількість запилювачів, без яких неможливо зібрати врожай сільськогосподарських рослин. У деяких регіонах виробникам доводиться орендувати бджолині сім'ї на час запилення або запилювати вручну.

Тепер же вчені запропонували більш м'який спосіб запилення – за допомогою мильних бульбашок. Для початку автори підібрали розчин, який не шкодив би самим частинкам пилку. Вони провели експерименти з п'ятьма наявними в широкому продажі поверхнево-активними речовинами, визначивши одну з них - лаурамидопропил бетаїн, - особливо ефективний для отримання безлічі крихітних і стійких бульбашок. До його 0,4-процентного розчину додали необхідні для запилення речовини, включаючи буферні сполуки, які стабілізували рН на оптимальному для пилку рівні.

Вчені помістили розчин в іграшковий пістолет для стрільби мильними бульбашками і обробили ними грушеві дерева. В результаті їм вдалося показати, що пилок досягає квіткових маточок і запилює їх. Через 16 днів на деревах з'явилися зав'язі в кількості, яка була не нижчою, ніж при ручному запиленні.

Тим же пістолетом озброїли і безпілотник, який пролетів над грядкою з штучних лілій. Пересуваючись на висоті близько двох метрів зі швидкістю 2 м/с, дрон успішно "запилив" приблизно 90% імітованих квіток.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Трьох фігурантів справи Хізб ут-Тахрір залишили в СІЗО на два місяці

Раніше міжнародна група вчених заявила про те, що скорочення чисельності комах по всьому світу виявилося набагато масштабнішим, ніж вважалося до цього. За словами дослідників, у багатьох регіонах чисельність комах вже скоротилася на третину.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі