Вчені з Науково-технологічного університету короля Абдалли в Саудівській Аравії запропонували новий метод відновлення коралових рифів. Вони пропонують створювати опорні структури для зростання коралів із використанням 3D-друку, повідомляє Eurekalert.
Коралові рифи по всьому світу страждають від потепління океанів та забруднення води. В якості підкладки для зростання коралів у процесі їхнього відновлення використовують бетонні блоки або металеві каркаси. Відновлення відбувається повільно, оскільки корали відкладають карбонатний скелет зі швидкістю лише кілька міліметрів на рік.
У новому дослідженні вчені запропонували використовувати 3D-друк, який дозволить прискорити процес. За їхніми словами, корали ростуть набагато швидше на сформованих поверхнях із карбонату кальцію, оскільки їм не потрібно створювати вапнякову структуру під ними.
Зазначається, що сама собою ідея використання 3D-друку не нова, вчені вже проводили кілька випробувань раніше. Разом з тим, зазвичай у таких дослідженнях використовували штучний матеріал, у новому підході застосовується комбінований.
Команда розробила і протестувала новий підхід під назвою 3D CoraPrint, в якому використовуються екологічно чисті та стійкі фотоініційовані чорнила на основі карбонату кальцію (CCP), які вони також розробили. Тести в акваріумах показали, що CCP нетоксичний, хоча дослідники планують довгострокові тести.
На відміну від існуючих методів, які передбачають пасивну колонізацію конструкцій коралами, 3D CoraPrint включає прикріплення мікрофрагментів коралів до надрукованого каркасу, щоб розпочати процес колонізації. Технологія передбачає використання двох різних методів друку. У першому з них попередньо виготовляється силіконова форма, в якій твердне карбонат, а в другому безпосередньо роздруковується відсканована структура корала. Перший підхід дозволяє порівняно швидко отримувати масу однакових структур невеликого розміру. Другий вимагає більше часу, зате при цьому в структуру можна вносити потрібні зміни та отримувати більші «скелети», заселені коралами.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з Університету Тасманії досліджували Великий Бар'єрний риф після масового знебарвлення коралів у 2016 році і встановили, що ушкодження виявилися не такими значними, як передбачалося, але різні частини рифу по-різному відреагували на аномально теплу воду.