Вчені з Університету Пенсільванії запропонували створювати роботів з льоду. Такі апарати могли б досліджувати далекі світи, наприклад, крижаний супутник Юпітера Європу, повідомляє Phys.org.
Обмеження існуючих роботів полягають в тому, що вони ламаються. Якщо, наприклад, марсохід зламається під час своєї місії, її доведеться завершити, адже немає ніяких способів полагодити пристрій. Але що, якщо можна створювати роботів, які зможуть чинити себе самі? Вони можуть бути створені з криги, наприклад.
Такий робот описаний в статті «Роботи, зроблені з криги: аналіз виробничих технологій» Девіна Керрола і Марка Йіма. За задумом дослідників, весь робот не буде складати льоду, але деякі його частини можуть.
Ідея вчених полягає в тому, щоб створити модульну конструкцію, яка може самовідновлюватися або навіть самовідтворюватися. Вона також могла б зібрати деякі свої частини вже на місці, після того, як стануть відомі основні особливості оточуючої місцевості.
«Лід забезпечує підвищену гнучкість в конструкції системи, дозволяючи проектувати і будувати роботизовану конструкцію після того, як завдання і перешкоди на місцевості будуть краще ідентифіковані та проаналізовані», - кажуть в автори в анотації до своєї роботи.
Вчені підкреслюють, що їхня робота є поки тільки ідеєю. Вона заснована на концепті робота, що отримав назву Icebot. В його основі лежать антарктичні ровери, деякі елементи яких виконані з льоду. Компоненти такого робота повинні бути спроектовані таким чином, щоб відводити тепло, а вся електроніка і прилади повинні бути ізольовані від плавлення.
Експерименти показали, що під час руху робота при кімнатній температурі через деякий час між ним і поверхнею утворюється тонкий шар води, який зменшує зчеплення. Колеса робота починають прослизати, і його рухливість знижується.
При температурі нижче нуля (випробування проходили при -17 градусів Цельсія) робот може впевнено рухатися по рівній крижаній поверхні і долати підйоми до 1,5 градусів.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
У жовтні вчені з Брістольського університету провели випробування чотириногого робота Spot, розробленого компанією Boston Dynamics, в Чорнобильській зоні відчуження.