Пристрої, які оточують гіпотетичну планету, Сокас-Наварро назвав поясом Кларка. Вчений провів кілька симуляцій, в яких він з'ясував, який слід буде залишати пояс Кларка на кривій блиску материнської зірки під час транзиту. У своїй роботі Сокас-Наварро розглянув кілька планет, включаючи Землю, Проксиму b і TRAPPIST-1 d, e, f, g.
Згідно з розрахунками, краще всього пояс Кларка (при його достатній щільності) буде видно в системі з червоного карлика і планети на тісній орбіті. Згідно з симуляціями, 10-метровий телескоп, який працює в ІЧ-діапазоні зможе зареєструвати штучні об'єкти навколо Проксими b. Крім того, подібний телескоп зможе побачити пояс Кларка навколо більшості планет системи TRAPPIST-1 - TRAPPIST-1d, -e і f. З планетою, схожою на Землю, ситуація дещо складніша: якщо вона буде обертатися навколо сонцеподібної зірки, сучасні інструменти не зможуть роздивитися навколо неї сліди позаземної цивілізації - враховуючи сучасний темп розвитку технологій, телескопи зможуть виявити пояс Кларка на орбіті іншої планети, схожої на Землю, не раніше, ніж через 200 років.
Раніше Едвард Сноуден заявив про те, що земляни не можуть розшифрувати код послань інопланетян. В ефірі одного з американських телеканалів він заявив про те, що Всесвіт настільки зацікавлений в охороні комунікації, що інопланетний сигнал може бути просто дуже добре зашифрований. Тому земляни не можуть відрізнити його від навколишнього шуму.