Темної матерії у Всесвіті дуже багато, але її не можна побачити або засікти. Єдиним свідченням існування темної матерії є швидке обертання галактик, при якому вони не розпадаються під дією відцентрових сил. Цю обставину пояснюють існуванням якогось невидимого тіла, темної матерії. Але всі спроби зафіксувати її напряму поки не увінчалися успіхом.
Тепер же вчені запропонували нову гіпотезу. На їхню думку, в умовах, що виникли відразу після Великого вибуху, кварки, з яких складається звичайна речовина, могли з'єднуватися не тільки по троє, утворюючи протони з нейтронами, але і по шість, формуючи d-зірки. Важливо, що частинки, які виходять, - бозони, тобто підкоряються статистиці Бозе - Ейнштейна, яка допускає, що в одному квантовому стані може перебувати необмежена кількість однакових частинок.
У міру розширення й охолодження Всесвіту темна матерія також охолола, утворивши конденсат Бозе-Ейнштейна, після чого його квантовий стан став однаковим для всієї темної матерії. З цього моменту ніяка окрема частинка не могла вступити у взаємодію зі звичайною матерією, оскільки це порушило б однорідність конденсату.
Розрахунки, які провели вчені, показали, що запропоновані частинки дійсно можуть існувати і бути стійкими. Чи вдасться знайти їх найближчим часом, поки невідомо.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше астрономи за допомогою телескопа "Хаббл" отримали знімок галактики, повної темної матерії. В ній міститься велика кількість темної матерії порівняно з кількістю зірок.