Вчені запропонували нове пояснення зникненню води на Марсі

Поділитися
Вчені запропонували нове пояснення зникненню води на Марсі Марсіанські породи ввібрали воду, яка існувала в минулому планети
Дослідники припускають, що марсіанські породи ввібрали в себе всю воду.

Вчені заявили про те, що марсіанські гірські породи ввібрали воду, яка колись існувала на Червоній планеті, в результаті чого вона стала непридатною для життя, повідомляє Phys.org.

Вчені вважають, що в минулому Марс був теплою планетою, на поверхні якої існували великі запаси рідкої води. Разом з тим, у далекому минулому планета повністю змінилася і стала схожа на сучасну холодну пустелю. Більшість вчених припускають, що вода випарувалася в космос після того, як атмосфера Червоної планети розсіялася під впливом сонячного вітру. Але це пояснення не відповідає на питання про те, куди подівся весь обсяг рідкої води на Марсі.

У ході нового дослідження вчені змоделювали марсіанські породи для того, щоб зрозуміти, які хімічні елементи, що входять до їхнього складу, могли вступити у взаємодію з водою. Виявилося, що мінерали на Червоній планеті в змозі утримувати на 25% більше води, ніж на Землі. Дослідники вважають, що породи діяли подібно губці, сприяючи висиханню поверхні планети.

У вересні 2015 року фахівці NASA провели прес-конференцію, під час якої розповіли про те, що знайшли свідчення існування рідкої води на поверхні Марса. Пізніше агентством було представлене анімаційне відео, яке моделює рух потоків води на Червоній планеті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі