Вчені підкреслюють, що нейрони ніколи не бездіють. У разі ампутації руки або ноги ділянки нервових клітин, які відповідали за сигнали від неї, можуть випадковим чином приходити в збуджений стан. У тому випадку, якщо при цьому одночасно відбувається збудження больових нейронів, виникає неприємне відчуття в ампутованій кінцівці.
Дослідники відзначають, що коли подібні процеси відбуваються в звичайних умовах, вони є частиною "супутнього шуму" і не сприймаються організмом. Якщо ж у пацієнта відсутня частина тіла, активація нейронів, відповідальних за кінцівку є чимось справді значним, оскільки немає інших сигналів, що її маскують.
Згідно з принципом, відомим як "закон Хеба", якщо один нейрон збуджує інший, то зв'язок між ними з часом посилюється. Тому випадково збуджені нейрони можуть вносити значний внесок у порушення нервових клітин, що відповідають за біль.
Тепер же дослідники запропонували новий спосіб лікування фантомних болів. Електроди, встановлені на культі, перехоплюють нейронні сигнали, призначені для ампутованої кінцівки, і транслюють їх комп'ютеру, який переводить їх на рухи віртуальної руки. Пацієнти бачать цифрову кінцівку і можуть керувати нею, що стимулює утворення нових нейронних зв'язків, що послаблюють або усувають сплутування з больовими центрами.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в мозку людини два кластера генів, які відповідають за розвиток інтелекту. В ході досліджень вчені встановили, що ці ж гени в зміненому стані можуть призвести до епілепсії та когнітивного дисбалансу.