Дослідники відібрали шість файлів, серед яких операційна система, французький фільм про прибуття потяга 1848 року, 50-доларова подарункова картка від онлайн-магазину Amazon, комп'ютерний вірус, таблички "Піонера" і наукова робота фахівця з теорії інформації Клода Шеннона, яка побачила світ у 1984 році.
Спочатку дослідники стиснули всю інформацію в один файл, а потім перевели її в ланцюжки з нулів та одиниць. Потім всі ланцюжки запакували у спеціальні "краплі", які потім пронумерували за допомогою все тих же нулів і одиниць.
Для шифрування номерів крапель використовували чотири нуклеотидних основи, складові ДНК: аденін, гуанін, цитозин і тимін. В результаті вийшло 72 тисячі ниток ДНК, кожна довжиною в 200 нуклеотидів. Текстовий файл, що описує нитки, направили в стартап, який займається синтезом ДНК. Через два тижні молекули, які містили всю інформацію, були готові.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили, що ДНК можуть приймати будь-які форми, виходячи далеко за межі звичної "подвійної спіралі". Автори встановили, що подвійна спіраль, яка вперше була описана Джеймсом Уотсоном і Френсісом Криком в 1953 році, представляє собою лише невелику ділянку макромолекули.