Вчені за допомогою комп'ютерної томографії дізналися, як помер єгипетський фараон

Поділитися
Вчені за допомогою комп'ютерної томографії дізналися, як помер єгипетський фараон Вчені зробили комп'ютерну томографію мумії фараона © Naked Science
На мумії знайдені численні травми без слідів загоєння при житті.

Вченим вдалося дізнатися, як помер фараон Секенентра Таа ІІ, який зіграв значну роль в боротьбі його наступників за об'єднання Єгипту і початок Нового царства. Для того, щоб дізнатися причину смерті, дослідники провели комп'ютерну томографію мумії фараона, повідомляє Naked science.

Секененра Таа II був фараоном в Стародавньому Єгипті в 1558-1553 роках до нашої ери. Він правив у так званому Верхньому Єгипті, в той час як райони Середнього Єгипту і Дельти (Нілу) знаходилися під владою азіатських загарбників гіксосів. Вони тримали владу в країні близько століття, і боротьбу з ними, як вважають вчені, почав саме Секененра.

Ймовірно, фараон помер під час одного зі збройних конфліктів. Але є версія, що його вбили уві сні, в ході палацової змови. Сам факт вбивства фараона не викликає сумніву, оскільки на його мумії знайдені сліди травм без ознак загоєння при житті.

Мумія фараона була знайдена ще в 1880-х роках, відтоді її безліч разів вивчали, а в 1960-х провели рентгенівське дослідження. Вчені з'ясували, що Секененра помер від множинних травм голови, інших пошкоджень на його тілі виявлено не було. Погана збереженість мумії свідчила про те, що бальзамування проводилося в поспіху.

Тепер же дослідники провели комп'ютерну томографію мумії, щоб уточнити обставини смерті фараона. На їхню думку, в момент смерті його руки були зв'язані за спиною, що позбавило фараона здатності захищатися.

Вчені вважають, що версія про смерть уві сні є хибною. Ймовірно, фараон брав участь в битві, потрапив в полон і був страчений. На думку дослідників, удари фараону завдав не один, а кілька людей під різними кутами і з допомогою різної зброї. Ймовірно, що це вказує на церемоніальну кару.

Вченим також вдалося встановити вік, в якому загинув фараон, - близько 40 років. Те, що всі ці подробиці залишалися поза полем зору минулих досліджень, пов'язане з тим, що мумію Секененра вміло забальзамували, а сліди злочину приховали. Тому бальзамування, ймовірно, відбувалося зовсім не в поспіху, а навпаки, з великою акуратністю і увагою. Швидше за все, це робили в королівській майстерні.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше археологи виявили в Єгипті мумію віком близько двох тисяч років із золотим язиком. Як пояснили в Міністерстві старожитностей країни, золотий язик був поміщений в рот мумії, щоб покійний міг говорити в загробному житті.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі