Термінальна стадія деградації сітківки є основною причиною втрати зору у людей похилого віку. На даний момент немає ефективних методів лікування цього захворювання, існуючі підходи можуть лише ненадовго сповільнити прогресування хвороби.
У новій роботі вчені "переписали" генетичний код клітин шкіри дорослих мишей так, щоб клітини перейшли в ембріонально-подібний стан, і потім конвертували ці плюрипотентні стовбурові клітини в тканину сітківки. Після пересадки сліпим мишам отримані тканини утворили фоторецептори, які встановили прямий контакт з сусідніми клітинами сітківки. Проведений експеримент підтвердив, що нова тканина здатна сприймати світлові сигнали і передавати їх сусіднім хазяйським клітинам, які передають сигнал в мозок.
В результаті зір вдалося повернути половині піддослідної групи мишей.
Раніше повідомлялося про те, що британські вчені отримали дозвіл на застосування методів генної інженерії для досліджень ранніх стадій розвитку ембріонів, спрямованих на підвищення виживання плода. Раніше за дозволом звернулася співробітниця Лондонського інституту Френсіса Кріка Кеті Ніакан для дослідницького проекту ранніх стадій розвитку ембріонів.