У ході дослідження вчені вивчили мозок восьми дельфінів, викинутих морем на узбережжі Іспанії. Тварини належали до кількох різних видів. У мозку тварин виявили амілоїдні бляшки - скупчення пептидів, "складені" в плоскі бета-складки. Також у мозку дельфінів знайшли нейрофібрилярні клубки. Ці структури виникають з надлишково фосфорильованого тау-білка. У здоровому мозку тау-білок регулює роботу клітинних мікротрубочок, але надмірно фосфорильований білок стає нерозчинним і не може виконувати свої функції. Ті ж прояви пов'язують і з хворобою Альцгеймера у людей.
Це дослідження - лише перший етап довгої роботи. Невідомо, чи страждали загиблі дикі дельфіни порушеннями пам'яті і здатності орієнтуватися. Подальші дослідження покажуть, чи можуть подібні зміни мозку призводити до когнітивних порушень. Вивчити це питання можна, працюючи з дельфінами, що живуть в неволі.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили випадки зараження хворобою Альгеймера. Хвороба була занесена в організм разом з гормонами росту людини. Таким чином розслідування встановило, що медичні процедури можуть бути джерелом зараження смертельною хворобою, яка до цього вважалася незаразною.