Вчені виявили у лемурів айе-айе (мадагаскарська руконожка) шостий палець. Він набагато менший за інші і знаходиться поруч з великим. На думку дослідників, такі пальці допомагають тваринам хапатися за гілки, повідомляє "Популярная механика".
Лемур айе-айе – єдиний існуючий вид сімейства руконожкових, він живе на острові Мадагаскар і веде нічний спосіб життя. Тварина є найбільшим з нічних приматів. Відомо, що мадагаскарські руконожки мають довгий середній палець, який допомагає їм простукувати кору дерев для пошуків здобичі.
Тепер виявилося, що у них є ще й шостий палець. У ході дослідження вчені вивчали анатомію кисті руки тварини і знайшли недалеко від кісток великого пальця невелику кістку, що закінчується сухожиллям, - псевдопалець; вказується, що даний палець з кистю з'єднують три м'язи, що дозволяють йому рухатися в трьох напрямках (як наголошується, цією особливістю айе-айе схожі на великих панд: у них теж є невелика кістка поряд з великим пальцем - вона допомагає їм хапати бамбук). Даний псведопалец вчені знайшли у айя-айе на обох кистях.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше палеонтологи виявили в Кенії останки, які належали найменшій людиноподібній мавпі в історії. Представники виду Simiolus minutus мешкали на Землі 12,3-12,56 мільйони років тому, а вага їхнього тіла досягала 3,5 кілограмів.