Вчені вперше спостерігали за поглинанням планети зіркою

Поділитися
Вчені вперше спостерігали за поглинанням планети зіркою Молода зірка поглинула планету, яка сформувалася біля неї © NASA
Зірка розташована на відстані 450 світлових років від Землі.

Вчені за допомогою обсерваторії "Чандра" вперше спостерігали за тим, як молода зірка поглинає планету або планети, які обертаються навколо неї. Як повідомляє NASA, на даний момент зірка поглинає залишки планет. Зазначається, що дослідники тривалий час спостерігають за незвичайною поведінкою зірки RW Aur A, яка розташовується на відстані 450 світлових років від Землі.

Навколо молодих зірок зазвичай обертається диск матерії - газу і більш великих часток, від дрібного пилу до цілих планет. Диск розсіюється за перші 5-10 мільйонів років існування зірки, тому є мірилом її "молодості". Вік RW Aur A становить кілька мільйонів років, але вона все ще оточена диском з газу і пилу.

Раз на кілька десятиліть яскравість зірки падає, а потім вона спалахує знову. В останні роки астрономи помітили, що зірка "гасла" частіше і на більш тривалий час. Так, зірка потьмяніла у 2011 році на цілих шість місяців, потім спалахнула знову, в 2014 році знову стала менш яскравою і повернулася до своєї звичайної світності тільки в листопаді 2016 року.

За допомогою даних "Чандри" дослідники встановили, що могло стати причиною недавнього зміни яскравості: біля зірки зіткнулися два зародка планети і одне небесне тіло, достатньо велике для того, щоб бути планетою. Планетне сміття потрапив на зірку, в результаті чого була утворена густа хмара газу і пилу, яка і стала причиною падіння яскравості.

"Комп'ютерні симуляції показують, що іноді молоді планети можуть "падати" на зірки, але нам ніколи не вдавалося побачити цього. Якщо наша інтерпретація отриманих даних вірна, це стане першим випадком, коли ми спостерігаємо, як молода зірка руйнує планету або планети", - заявив один з дослідників Ханс Моріц Гюнтер.

Раніше вчені заявили про те, що одне з кілець Урану має дивну форму: не круглу або еліптичну, а швидше трикутну. Така форма обумовлена орбітальним резонансом з одним з внутрішніх супутників – Крессидою.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі