Група вчених із Техаського університету в Ель-Пасо заявила, що вперше в історії сфотографувала пташку Prionops alberti: цей вид раніше був внесений до "списку втрачених" Американською організацією з охорони птахів.
Пташку виявили під час експедиції гірським масивом Ітомбве в Демократичній Республіці Конго. Команда пройшла пішки 120 кілометрів, вивчаючи дорогою птахів, амфібій та рептилій.
Чорний птах з яскраво-жовтим «шоломом» та його родичі виявилися «досить галасливою та активною групою посеред лісу», кажуть вчені. Загалом за час експедиції вони виявили 18 таких птахів на трьох ділянках.
Цей вид є ендеміком західних схилів Альбертинського рифту в Центральній Африці – регіону, який був значною мірою недоступним через війну та проблеми безпеки, але останнім часом відвідувати його стало безпечніше.
«З'явилася надія на те, що цей вид все ще має досить здорову популяцію у віддалених лісах регіону. Але видобуток корисних копалин і вирубка дерев проникають дедалі глибше у ліси Ітомбве. Ми ведемо переговори з іншими дослідниками та природоохоронними організаціями щодо зусиль із захисту лісу та птахів», – каже орнітолог Майкл Харві.
Експедиція, що проходила з грудня 2023 року до січня 2024 року, принесла й інші відкриття. Наприклад, команда герпетологів наново відкрила жабу Arthroleptis hematogaster, яку не бачили з 1950-х років.
Раніше ми розповідали про незвичайні назви птахів українською мовою.