На що були схожі стародавні галактики у молодості: дослідження

Поділитися
На що були схожі стародавні галактики у молодості: дослідження © esahubble.org
Дослідження форм галактик допомагає зрозуміти те, як вони формувалися.

Молоді галактики в ранньому Всесвіті були витягнутими, і деякі з них нагадували дошки для серфінгу, а інші – аквапалки для басейну: вони формувалися вздовж ниток космічного павутиння, а потім, зливаючись з іншими маленькими галактиками, створювали галактичні диски, з'ясували вчені на основі даних, зібраних за допомогою космічного телескопа «Джеймс Вебб» (JWST), передає Space.com.

«Приблизно від 50 до 80% галактик, які ми вивчали, здаються сплюснутими у двох вимірах», – сказав Вірадж Пандья, астроном із Колумбійського університету.

Відкриття зроблено з використанням матеріалів однієї із програм телескопа JWST, яка називається CEERS (Cosmic Evolution Early Release Science). Завдання програми – дослідити найстаріші галактики та період від 600 мільйонів років після Великого вибуху до 6 мільярдів років потому, протягом якої галактики, які ми бачимо сьогодні, формувалися та розвивалися: від спіралей, таких як Чумацький Шлях та Андромеда, до гігантських еліптичних моделей, таких як M87.

Нові результати CEERS показують, що ієрархічні злиття, коли менші галактики зливаються з більшими вздовж згаданих вище космічних ниток, є ключем до розуміння цих різноманітних форм галактик.

Тим часом вчені знайшли черговий доказ того, що вік Всесвіту може бути не таким, як наразі прийнято вважати (13.8 млрд років).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі