Дослідники розробили нову методику аналізу ДНК, яка допомогла їм отримати нові дані про еволюцію давніх людей. У ході дослідження вони порівняли геноми чотирьох популяцій людей: сучасних євразійців, сучасних африканців, неандертальців і денисівців. Вчені виділили мутації, які були спільними для двох або трьох популяцій.
Виявилося, що 20% сайтів (ділянок розміром в один нуклеотид) мали мутації, які зустрічалися тільки у неандертальців і денисівців, що відсувало раніше встановлений час розбіжності цих двох груп. Якби розділення відбулося пізніше, тоді було б більше мутацій, характерних для обох видів.
На думку дослідників, неандертальці і денисівці походять від однієї групи давніх людей, а відокремлення цих видів сталося 300 поколінь.
Крім того, вчені встановили, що розходження в ДНК неандертальців досить великі, що вказує на те, що популяція людей цього виду була численною. Раніше передбачалося, що її розмір не перевищував тисячі осіб. Дослідження, проведені у 2015 році, вказували на те, що неандертальці жили невеликими відокремленими групами.
Раніше вчені встановили, що гени неандертальців викликають депресії, нікотинову залежність і захворювання шкіри у сучасних людей.