У ході дослідження вчені вивчили зразки гірських порід, які зазвичай приховються базальтами. Завдяки висхідній магмі вздовж лінії розлому в земній корі, вченим вдалося пробурити ділянки підводного хребта Атлантіс Банк. У охолодженій магмі, званій габро, на глибині 750 метрів нижче дна океану вони виявили мікробну форму життя.
Серед мікроорганізмів, які знайшли вчені, були присутні Chroococcidiopsis, вид ціанобактерій, і бактерії Pseudomonas. Ці організми здатні виживати в екстремальних умовах. Деякі з них є автотрофами, тобто, здатні самі виробляти поживні речовини. Для цього вони використовують не світло, а водень.
Інші мікроби споживають готову органічну речовину. Наприклад, відходи органічних молекул: фрагменти амінокислот і сліди жирів, які просочуються в кору з води через тріщини. Деякі мікроорганізми пристосувалися добувати вуглець з так званих "жорстких" молекул - поліароматичних вуглеводнів. Після переробки наявних у розпорядженні органічних сполук, вони здатні накопичувати вуглець у своїх клітинах.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені дізналися, що деякі з перших тварин Землі виявилися об'єднані в мережу за допомогою ниток, які дозволяли їм обмінюватися поживними речовинами. Це найдавніший відомий колективний організм, об'єднаний таким чином, відомий на даний момент.