Інтернаціональній команді вчених з Європейського космічного агентства вдалося виявити дані, які свідчать про існування на Венері вулканів. Такого висновку вдалося досягти за допомогою інформації, отриманої з досліджень, які провів Venus Express – апарат, спеціально запущений ЄКА для дослідження поверхні планети, повідомляється на офіційному сайті агентства.
Раніше вченим не вдавалося достатньо докладно розглянути поверхню Венери через її щільну атмосферу, але Venus Express, який закінчив восьмирічне дослідження поверхні планети в минулому році, зміг зібрати всю необхідну інформацію.
Венера нагадує Землю і розмірами, і масою, тому дослідники припускали, що, можливо, вона має внутрішнє джерело тепла, імовірно радіоактивного нагрівання. Цьому нагріванню необхідний вихід, який може мати вигляд вулканічних вивержень.
Використовуючи спеціальну космічну камеру Venus Monitoring Camera (VMC), яка фіксувала теплові випромінювання, вченим вдалося виявити перепади температури в чотирьох місцях планети. Інтервал між цими коливаннями склав кілька днів.
За словами вчених, гарячі точки на Венері розташовані в місцях, які раніше були відзначені як тектонічні зони. Тепер же вдалося зафіксувати те, що вони відрізняються підвищеною теплотою, яка змінюється кожен день. Ці дані вважаються найкращим доказом існування вулканів на планеті з усіх раніше отриманих.
Раніше повідомлялося, що зонд Philae, який був відправлений на комету Чурюмова-Герасименко вперше вийшов на зв'язок з Землею після семи місяців мовчання. Він зміг передати 300 пакетів даних, які містили відомості про умови, в яких він знаходиться. Зокрема, стало відомо, що температура повітря становить -31 градус Цельсія.