Вчені виявили відмінності між чоловічим і жіночим мозком

Поділитися
Вчені виявили відмінності між чоловічим і жіночим мозком Знайдені нові відмінності між чоловічим і жіночим мозком © Naked Science
Різниця в активності мозку проявляється під час роботи, що вимагає співпраці.

Вчені зі Стенфордського університету заявили про те, що різниця між поведінкою чоловіків і жінок при вирішенні проблем, що потребують співпраці з іншими, відображається в активності мозку. Про результати досліджень вчених повідомляє EurekAlert!

Як заявив один з авторів дослідження Аллан Рісс, "це не означає, що чоловіки або жінки краще співпрацюють або не можуть співпрацювати один з одним. Скоріше це просто різниця в тому, як вони співпрацюють".

Попередні дослідження показали, що жінки краще співпрацюють під керівництвом інших жінок, чоловіки більш схильні до співпраці у великих групах. Крім того, двоє чоловіків співпрацюють між собою більш успішно, ніж дві жінки, але в змішаних парах жінки більш схильні до співпраці.

У ході дослідження вчені використали метод гіперсканування, який дозволяє визначити активність мозку двох людей у той час, поки вони контактують або спілкуються один з одним. У дослідженні взяли участь 222 людини, кожній з яких призначили партнера. Пари складалися з двох чоловіків, двох жінок і чоловіка і жінки.

Дослідники встановили, що чоловічі пари справлялися із завданням краще, ніж жіночі, разом з тим, активність мозку в парах показувала високу ступінь синхронізації. На подив учених, різностатеві пари демонстрували такі ж добрі результати, як і пари, що складаються з чоловіків, але в їхньому мозку не було виявлено узгодженості.

Раніше нейрофізіологи заявили про те, що не існує суто чоловічих і суто жіночих особливостей центральної нервової системи. У результаті досліджень було встановлено, що з 116 вивчених регіонів тільки в 10 спостерігаються істотні анатомічні відмінності між чоловіками і жінками. Значні відмінності в анатомії спостерігалися тільки у 28% всіх вивчених нервових систем. При цьому одночасна поява анатомічних відмінностей у 8-10 зонах спостерігалася лише у 5,8 відсотків індивідів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі