Наголошується, що льодовик Туейтса у Західній Антарктиді відомий своїм швидким рухом, швидкість якого іноді доходить до двох кілометрів на рік. Від льодовика періодично відколюються величезні айсберги, які виносяться в море Амундсена і далі на північ. Дослідники вважають, що виявлена порожнина не єдина. Це свідчить про те, що льодовик лежить на грунті набагато слабкіше, ніж передбачалося.
Вчені побоюються, що швидке руйнування льодовика Туейтса може прискорити танення всіх інших. Рівень води в світовому океані підвищиться, що дозволить шельфовим льодовикам Антарктиди відриватися від грунту, перетворюючись просто на льодовики. По мірі їхнього танення і утворення айсбергів води стане ще більше.
Крім того, на даний момент льодовик відіграє роль своєрідної "підпорки" для сусідніх льодових масивів. Якщо вона зникне, їх сповзання в океан, ймовірно, прискориться.
Раніше повідомлялося про те, що вчені передбачили малий льодовиковий період у 2030-2040-х роках. На думку вчених, процеси, які відбуваються у двох шарах Сонця (одному – в конвенційній зоні і другому – ближче до поверхні), за період 26-го циклу досягнуть максимуму приблизно одночасно, але на протилежних сторонах зірки. Тому вони нейтралізують один одного, що приведе до різкого падіння сонячної активності в цілому.