Дослідники провели спостереження за роботою нейронів гіпоталамуса, викликаючи у них реакції на критичні температури. При цьому нейрони ідентифікували за допомогою "кальцієвої візуалізації".
Серед білків, що реагують на температуру, виявилися відомі "рецептори холоду" TRPC5, TRPM8 і STIM1/ORAI1, а також білки TRPV1-3 і TRPM3, участь яких у створенні відповіді на підвищену температуру вдалося відкинути в ході подальших дослідів. У результаті вчені зупинилися на рецепторі TRPM2, білку-переносчику катіонів, функції якого до цих пір були погано зрозумілі. Автори отримали культури клітин з нокаутованим геном Trpm2, показавши, що такі нейрони на підвищення температури зовсім не реагують. Це підтвердили і досліди на мишах, у гіпоталамус яких ін'єктували сигнальну молекулу, що викликає лихоманку. У мишей з дефектними генами Trpm2 зростання температури було більш значним, ніж у дикого типу - 40,4 °C проти 39,6 °C.
Зрештою авторам вдалося отримати рекомбінантну лінію мишей, у нейронах преоптичної області гіпоталамуса яких ген Trpm2 перебував під контролем вірусного ферменту Cre-рекомбінази, а рекомбіназа експресувалася у відповідь на появу штучної сигнальної молекули, клозапін-N-оксиду (CNO). Це дозволило хімічно керувати роботою білків TRPM2: автори показали, що за допомогою CNO у мишей Trpm2-Cre можна викликати гіпотермію з падінням температури до 27,4 °С або лихоманку до 39,1 °С.
На думку дослідників, у подальшому вони зможуть вивчити механізми підтримання температури тіла у ссавців, у тому числі і людей.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в мозку людини два кластера генів, які відповідають за розвиток інтелекту. В ході досліджень вчені встановили, що ці ж гени в зміненому стані можуть призвести до епілепсії та когнітивного дисбалансу.