Вчені виявили в льодах Антарктиди радіоактивний хлор

Поділитися
Вчені виявили в льодах Антарктиди радіоактивний хлор У льодах Антарктиди міститься хлор-36 © Популярная механика
Радіоактивний ізотоп був накопичений в ході випробувань ядерної зброї у 1950-х роках.

Вчені заявили про те, що льоди Антарктиди все ще виділяють радіоактивний хлор, який був накопичений в ході випробувань ядерної зброї в 1950-60-х роках. Як повідомляє Phys.org, відкриття означає, що Антарктика накопичує радіоактивні ізотопи інакше, ніж передбачалося раніше.

Зазвичай дослідники використовують радіоактивні ізотопи хлор-36 і берилій-10 для визначення віку льодів у кернах. Хлор-36 може бути утворений природним шляхом через вплив космічних променів на газ аргон в атмосфері Землі. Разом з тим, він утворюється і під час ядерних вибухів.

Випробування ядерної зброї, які були проведені США у 1950-60 роках, призвели до появи великої кількості хлору-36. Радіоактивні ізотопи піднялися в атмосферу і подорожували по земній кулі, поки деякі з них не осіли в Антарктиді, де і збереглися до сьогодні.

У ході дослідження вчені вивчили зразки льоду зі свердловини біля російської станції "Восток" в Східній Антарктиді, де накопичилося мало снігу, і порівняли їх зі зразками з крижаної шапки Купол Талос, що знаходиться в 1400 кілометрів і характеризується рясним снігопадом.

Дослідники визначили концентрацію хлору-36 на обох ділянках і з'ясували, скільки ізотопу було присутнє біля "Востоку" в 1949-2007 роках і біля Куполу Талос у 1910-1980 роках. Виявилося, що на першій ділянці хлор-36 досі присутній у високих концентраціях, а у 2008 році його кількість перевищила очікувану в 10 разів. Разом з тим його занадто мало, щоб мати значний вплив на навколишнє середовище.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше вчені з Плімутського університету заявили про те, що глобальне танення льодовиків може призвести до вивільнення радіоактивних частинок, які залишилися після випробувань ядерної зброї.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі