Справжній "загублений світ" виявили вчені у віддаленій частині на півночі Австралії. Як повідомляє телеканал NDTV, дослідники відкрили три нових види хребетних, які ізольовано жили тут протягом мільйонів років.
Конрад Госкін з Університету Джеймса Кука і команда National Geographic прибули до Австралії на початку цього року. Вертоліт доставив вчених на мис Мелвілл на півострові Кейп-Йорк. І вже за кілька днів після прибуття, команда виявила три нових види тварин, а також безліч інших цікавих знахідок, які, за словами Хоскінса, також можуть бути цікавими для науки. Поділитися відкриттям із журналістами вчені наважилися не одразу.
Два з відкритих видів належать до класу плазунів - це ящірки з сімейства геконів і сцинків. Одна з них - 20 сантиметрів завдовжки, з тонким тілом і великими очима отримала назву Saltuarius Eximius. Третім відкриттям стала невелика плямиста жаба, яка живе у горах і під час посушливого сезону ховається у лабіринті під валунами, де зберігається волога.
Виявлення відразу трьох нових видів тварин стало для вчених великою несподіванкою. У бесіді з журналістами вони відзначили, що вважали Австралію достатньо добре вивченим континентом.
За словами вчених, всі тварини з мису Мелвілл є представниками раніше не вивчених видів. Завдяки своїм особливим здібностям вони успішно виживали в цьому районі, незважаючи на всі зміни в навколишньому середовищі протягом мільйонів років.
Найближчим часом учені планують повернутися на мис, щоб приступити до нових досліджень. Біологи будуть шукати невідомі види павуків, равликів і навіть дрібних ссавців. !zn
Читайте також:
У Мексиці археологи виявили загублене в джунглях стародавнє місто індіанців майя