Японські дослідники заявили про відкриття нового, 168 виду тихоходок. Про своє відкриття вчені повідомили у журналі PLоS One.
Істота отримала назву Macrobiotus shonaicus. Виявилося, що даний вид тихоходок здатний розмножуватися в лабораторних умовах, що спостерігається нечасто. Крім того, дослідники помітили відмінності геному нового виду від генома родичів.
Зовні раніше невідомий вид майже не відрізняється від інших. Істота також має довгасте тіло, чотири пари ніг і круглий рот з кількома рядами зубів. Між тим яйця тихоходок мають незвичайну особливість. Вони мають сферичну форму і мають відростки, схожі на локшину. На думку вчених, з їх допомогою яйця можуть прикріплятися до будь-яких поверхонь. Ймовірно, це дає потомству Macrobiotus shonaicus більше шансів на виживання. Остаточно пролити світло на ці та інші особливості виду допоможуть нові дослідження.
Тихоходки - це мікроскопічні безхребетні, близькі до членистоногих. Розмір тіла цих істот становить 0,1–1,5 мм. Воно напівпрозоре і включає в себе чотири сегмента і голову. Найбільше фахівців цікавить дивовижна витривалість цих безхребетних. Якщо настають несприятливі умови, тихоходки можуть впадати в стан анабіозу на багато років, оживаючи, коли умови змінюються. Істоти здатні 30 років перебувати при температурі -20 °C і 20 місяців в рідкому кисні при -193 °C.
Раніше вчені заявили про те, що морські губки є тваринами, найбільш пристосованими до того, щоб пережити апокаліпсис. Губки змогли пережити ордовицьку кризу майже без зниження видового різноманіття.