На думку дослідників, стійкість хрящових риб, клас яких включає 1207 представників (у тому числі, акул і скатів), до захворювань викликана генетичними мутаціями, які вони накопичили в ході еволюції. Але до нинішнього часу підтверджень цього виявлено не було. Тепер же дослідники порівняли зразки тканин серця семи видів тварин: чотирьох хрящових і трьох костистих риб.
Результати показали, що геном хрящових риб містить ряд мутантних генів. Так, у акул вчені виявили ортологи людських LGMN, що кодує легумин, і BAG1, який бере участь в апоптозі. Придушення цих генів у людини асоціюється з пухлинами, тоді як у акул LGMN і BAG1 гиперекспресовані. Також хрящові риби мають більше генів гуморального імунітету.
За словами авторів, ці дані вказують на еволюційну мінливість геному хрящових риб, яка може бути пов'язана з їхньою високою стійкістю до раку і прискореною регенерацією тканин.
Раніше повідомлялося про те, що українські вчені винайшли протираковий засіб на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком. Детальніше про дослідження українських вчених в Антарктиді читайте у статті Лідії Суржик та Володимира Драбчука "Українська Антарктида" у свіжому номері газети "Дзеркало тижня. Україна".