Вчені заявили про те, що виявили свідоцтва найдавнішою в історії людства битви. Як повідомляє Reuters, битва відбувалася близько 10 тисяч років тому в регіоні Натарак в 30 кілометрах на захід від озера Туркана в північній Кенії.
Археологи виявили 27 скелетів, 21 з них належав мисливцям-збирачам, а шість – дітям. Вони були вбиті в ході битви. Крім того, були знайдені також стріли, кийки і кам'яні леза. У черепі одного зі скелетів виявлені залишки леза з вулканічного скла - обсидіану. Череп іншого учасника бою, імовірно, також чоловіка, був деформований, очевидно, від ударів палицею. Поруч, знову ж таки, імовірно, знаходилися рештки жінки на пізньому терміні вагітності зі зв'язаними руками і ногами. У жертв також були поранення в області шиї, рук і ніг.
Згідно з висновками антрополога Марти Міразон Лар з Кембріджського університету група людей полювала, ловила рибу і збирала рослини і в цей час була захоплена нападниками, імовірно, з іншої місцевості.
Раніше вчені вважали, що люди почали вести війни на більш пізньому етапі розвитку, вже після переходу до осідлого способу життя, але не на кочовому етапі. Нове відкриття свідчить про те, що людина здобула навички ведення війни раніше, ніж вважалося.
За словами Лар, атака на збирачів абсолютно точно була запланованою. Її метою були вода, сушене м'ясо або інші продукти, а можливо – жінки і діти. Вік убитих дітей – від року до шести років. Антропологи не виключають, що з групою були старші підлітки, яким вдалося врятуватися.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили кістки людей кам'яного століття, закопані в братській могилі, які свідчать про те, що населення цілого села зазнало масових тортур. Половина жертв були дітьми, половина – дорослими, двоє найстарших з давніх людей, вік яких становив 40 років, були жінками. Рештки підлітків не були знайдені, що свідчить про те, що вони могли втекти або були захоплені нападниками.