Вчені з Інституту астрономії при Гавайському університеті з'ясували, що комета-астероїд C/2014 S3 була утворена в часи формування Сонячної системи, а її вік приблизно дорівнює віку Землі. Висновки вчених були опубліковані в журналі Science Advances.
На думку дослідників, C/2014 S3 є давнім небесним тілом, схожим на ті, які служили будівельним матеріалом при формуванні твердих планет, схожих на Землю. Астероїд був викинутий з центральної частини Сонячної системи і пробув в замороженому вигляді в хмарі Оорта мільярди років.
C/2014 S3 був вперше виявлений за допомогою наземного телескопа Pan-STARRS1, який є частиною астрономічної системи телескопів Pan-STARRS, і ідентифікований, як слабкоактивна комета. Період обертання астероїда навколо Сонця становить 860 років. Це свідчить про те, що астероїд перебував у хмарі Оорта і тільки недавно щось підштовхнуло його у напрямку до Сонця і вивело на нову орбіту.
Для комети C/2014 S3 поводиться незвично. Він не утворює хвоста і, як показали спектральні дослідження, ближче до космічних тіл з поясу астероїдів. Дуже слабка кометна активність пов'язана з сублімацією з поверхні астероїда водного льоду і вона в мільйон разів менш інтенсивна, ніж у звичайних комет.
Як заявляють учені, відкриття C/2014 S3 і його властивостей має величезне значення для теоретичних моделей формування Сонячної системи, які передбачають наявність комет і астероїдів з певним співвідношенням скелястих порід і льоду. Виявлення інших подібних астероїдів може підтвердити одні моделі і спростувати інші.
Раніше повідомлялося про те, що вченим вперше вдалося виявити на кометі молекули спирту. Дослідники відзначили, що комета З/2013 Q2 є "однією з найбільш активних" серед тих, які з'являлися за останні два десятки років у відносній близькості від Землі. Комета була відкрита австралійським астрономом-любителем Террі Лавджоем в серпні 2014 року і має період обертання 10 тисяч років. Більшу частину цього часу вона проводить в хмарі Оорта - сферичній області на периферії Сонячної системи, яка виступає в якості джерела довгоперіодичних комет.