Вчені, грунтуючись на результатах генетичних досліджень і археологічних знахідках, вважають, що люди сучасного типу вийшли з Африки близько 100 тисяч років тому і поступово освоїли Євразію, потім, приблизно 40 тисяч років тому, Австралію і острови навколо неї, а потім, пройшовши через Сибір, дійшли до краю Азії.
Прийнято вважати, що на Аляску люди потрапили, перейшовши обмілілу в кінці останнього льодовикового періоду Берингову протоку не раніше ніж 22-23 тисячі років тому і приблизно до дев'ятого тисячоліття до н. е. залишалися на півночі. Досі було відомо про дві групи палеоіндіанців (перших переселенців у Америку) в Алясці, північній і південній.
Порівнявши ДНК берингійців з ДНК сучасних індіанців і раніше секвенованою ДНК стародавніх жителів Аляски, вчені виявили, що берингійці генетично ближче до сучасних індіанців Північної Америки, ніж азіатські і європейські предки останніх. Аналіз генома дівчинки з Аляски також дозволив вирішити стару проблему про кількість міграцій в Північну Америку. Досі вчені не знали, розділилися північна і південна група ще до переходу через Берингію, або вже в Америці.
Дівчинка з долини річки Тана належала до групи людей, що відокремилася від загального предка палеоіндіанців до поділу північної та південної груп, але після того, як загальний предок всіх трьох популяцій відокремився від популяцій людей, з якими разом проживав в Євразії. Це привело вчених до висновку про те, що перехід через Берингію відбувся всього один раз, а всі наступні поділи палеоіндіанців відбувалися на території Північної Америки.
Відділення майбутніх палеоіндіанців від їхніх сибірських родичів сталося, на думку авторів роботи, близько 36 тисяч років тому внаслідок дуже обмежених і локальних контактів жителів далекого сходу Євразії з іншими популяціями людей. Ці контакти припинилися близько 25 тисяч років тому, ймовірно, через різку зміну клімату, що призвело до повної ізоляції майбутніх переселенців і початку міграції на схід.
Раніше вчені встановили, що гени неандертальців викликають депресії, нікотинову залежність і захворювання шкіри у сучасних людей.