Вчені виявили нове джерело плутонію у Всесвіті

Поділитися
Вчені виявили нове джерело плутонію у Всесвіті Плутоній може з'явиться в результаті злиття подвійних нейтронних зірок © Naked Science
Джерелом утворення плутонію може бути злиття подвійних нейтронних зірок.

Ізраїльські вчені оцінили кількість плутонію в сучасній Сонячній системі і прийшли до висновку, що в період її формування плутонію-244 в ній було з надлишком, тоді як у даний час у природі він практично не зустрічається. Кількість плутонію свідчить про те, що він був утворений безпосередньо перед народженням Сонячної системи. Про це повідомляється на сайті Єврейського університету в Єрусалимі.

На думку авторів дослідження, джерелом плутонію в ранній Сонячній системі могло бути зіткнення подвійних нейтронних зірок, які є найбільш щільними об'єктами у Всесвіті. Розміри таких зірок складають всього декілька кілометрів, а їхня маса дорівнює масі Сонця. Злиття двох таких екстремальних об'єктів, на думку вчених, могло стати досить потужним джерелом і плутонію і урану й золота, і інших важких елементів в системі, що формувалася.

Певно, тому сьогодні елементи важче урану практично не зустрічаються в природі, адже зіткнення нейтронних зірок в нашій галактиці не відбувається протягом останніх 100 мільйонів років.

Плутоній, який на сьогоднішній день використовується вченими, синтезується штучно.

Related video

Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили новий ізотоп урану. Фізики "бомбардували" ядрами кальцію фольгу, яка була зроблена з кюрію товщиною всього 300 нанометрів. В результаті непружних зіткнень ядра атомів обмінювалися протонами і нейтронами, формуючи нові ізотопи.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі