Понад півмільярда років тому океани нашої планети населяли прості істоти, які нічим не нагадували сучасних морських жителів. Але приблизно 540 мільйонів років тому все змінилося. У цей час з'явилися предки багатьох сучасних тварин, наприклад, примітивні ракоподібні і черв'яки. Довгий час вчені не знали, яким чином ці дві різних, на перший погляд, спільноти були пов'язані між собою.
Тепер же дослідники виявили травний тракт віком 550 мільйонів років – один з найстаріших відомих прикладів скам'янілих органів. Він може допомогти зрозуміти, в чому полягала схожість стародавніх мешканців океану.
Вчені вивчили скам'янілі останки і з'ясували, що вже тоді у стародавніх тварин сформувалися досить складні анатомічні структури. Останки належали клаудинам - вимерлим істотам едіакарського періоду, що зовні нагадували трубки. Сліди цих організмів використовуються вченими для їхньої ідентифікації 10-15 мільйонів років перед кембрийським вибухом.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше вчені з Нанкинського інституту геології і палеонтології виявили в зразках бурштина, знайдених на півночі М'янми, дивну істоту, що нагадує павука з довгим хвостом.