Вчені виявили найдавніше пиво в Європі

Поділитися
Вчені виявили найдавніше пиво в Європі Вчені знайшли сліди найдавнішого пива в Європі © Популярная механика
Пивоварня була побудована в четвертому тисячолітті до нашої ери.

Австрійські вчені розробили новий метод виявлення слідів солоду в археологічних знахідках і з його допомогою спробували з'ясувати, коли в Європі почали варити пиво. В результаті їм вдалося знайти, мабуть, найдавнішу в Європі пивоварню, яка була побудована в четвертому тисячолітті до нашої ери, повідомляє "Популярная механика".

У процесі виготовлення пива необхідно перетворити крохмаля на алкоголь. Для цього використовується солод, який отримують, пророщуючи насіння злаків. У процесі пророщування крохмаль, що міститься в зернах, утворює мальтозу, що має здатність до бродіння.

Сліди стародавнього солоду знаходили вже в Єгипті, Іраку та Ізраїлі, де була знайдена найдавніша у світі пивоварня, вік якої оцінюється в 13 тисяч років. Разом з тим, залишки ферментованих насінин добре зберігаються тільки в сухому кліматі пустель, а в інших кліматичних зонах знайти щось подібне не вдавалося.

Тепер же вченим з Австрійської академії наук вдалося вирішити цю проблему. Під час пророщування у насіння відбувається витончення стінок клітин алейронового шару, що покриває ендосперм. Ці клітини настільки стабільні, що зберігаються навіть після подрібнення, перемелювання і карбонізації. Цією властивістю і скористалися вчені.

Вони піддавали карбонізації пророщені насіння ячменю, а потім за допомогою растрового електронного мікроскопа порівнювали свої зразки із зразками з Єгипту та Ізраїлю, виявивши схоже витончення стінок алейронових клітин. Причому те, що єгипетські зразки мають відношення до пивоваріння відомо достеменно - цей факт підтверджений різними іншими знахідками.

Потім учені перевірили ті ж властивості, порівнявши зразки зі "схожими на хліб об'єктами", знайденими на неолітичних стоянках біля Боденського озера в Німеччині і на розкопках біля Цюріхського озера в Швейцарії. Виявилося, що солод з однієї із стоянок у Німеччині був подрібнений, доданий в рідину, а потім згустився на вогні і в кінцевому підсумку карбонізувався.

Вчені точно не можуть сказати, чи було це приготуванням безалкогольного солодового напою або ж зброджуванням пива. Разом з тим, вони вважають, що їм вдалося знайти найдавнішу в Європі пивоварню.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Археологи виявили останки людей IV - VII століть з незвичайними хірургічними втручаннями

Раніше команда іспанських і єгипетських археологів виявила в некрополі Дра-Абу-ель-Нага, який розташованому в околицях Луксора, дерев'яну труну з останками мумії часів правління XVII династії фараонів (XVII–XVI століття до нашої ери). Труна належала дівчинці-підлітку у віці 15-16 років, разом з нею поховали коштовності, ймовірно, придане.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі