У ході дослідження вчені використали мишачу модель гепатоцелюлярної карциноми, раку печінки, для спостережень за активністю понад чотирьох тисяч білків в здоровій і паталогічній тканини. У результаті виявилося, що білок LHPP присутній в здорових тканинах і практично повністю відсутній в паталогічні. У людей спостерігається аналогічна ситуація: у пацієнтів, які страждають від раку печінки, вчені зафіксували зниження рівня білка.
Вчені встановили, що зниження рівня LHPP в тканинах безпосередньо впливає на швидкість росту пухлини і шанси на виживання людини. Більше того, пацієнти, у тканинах яких подібне з'єднання відсутнє повністю, вмирали в середньому на два роки раніше за інших хворих.
Як підкреслюють вчені, кількість захворювань гепатоцелюлярною карциномою в останні 20 років стрімко зростає. Як правило, захворювання діагностується на пізніх стадіях, коли печінка вже сильно пошкоджена, тому його лікування рідко виявляється ефективним. Використання білка LHPP в якості біомаркера дозволить виявляти рак на ранній стадії.
Раніше повідомлялося про те, що українські вчені винайшли протираковий засіб на основі чорних антарктичних дріжджів Nadsoniela nigra. Дослідження українських вчених-мікробіологів можуть допомогти в боротьбі з раком.