Вчені висунули нову версію про призначення палеолітичних Венер

Поділитися
Вчені висунули нову версію про призначення палеолітичних Венер Фігурки могли бути оберегом для жінок © Википедия
На думку дослідників, фігурки уособлювали ідеал жіночої фігури.

Вчені з Університету Колорадо запропонували нову версію про призначення палеолітичних Венер. Вони припустили, що такі скульптури були уособленням ідеальної жіночої фігури в тому чи іншому регіоні, повідомляє Naked science.

Венери - невеликі фігурки, зроблені з кістки, рогу, каменю або глини, висотою до 25 сантиметрів. Їх знаходять в основному в Європі, але територія поширення таких скульптур доходить до озера Байкал.

Венери уособлюють собою доволі повних жінок, іноді вагітних. Тому вважається, що вони могли бути пов'язані з символами родючості. Деякі з Венер, навпаки, дуже стрункі, а деякі уособлюють чоловіків. Суперечки про призначення фігурок йдуть досі.

У ході нового дослідження вчені виміряли співвідношення талії, стегон і плечей Венер і порівняли їх з даними про виявлення фігурок. Виявилося, що найбільш «гладкі» Венери «базувалися» в холодних регіонах, які перебували найближче до льодовиків. На думку вчених, фігурки могли уособлювати ідеалізований образ жіночого тіла в різних умовах.

Ймовірно, зі зміною клімату і, як наслідок, нестачею ресурсів символом достатку і безпеки для наших предків і могла стати «огрядна Венера»: це був якийсь ідеал статури для суворих умов льодовикового періоду. Вчені впевнені, що ці статуетки відповідають тимчасовим відрізкам найбільш екстремального харчового стресу.

Венери могли бути оберегом, який захищав жінку під час виношування дитини, пологів і годування грудьми. Деякі з фігурок носили на тілі, на них були знайдені сліди сильного зносу. Ймовірно, скульптури передавали у спадок, від матері до доньки.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше єгипетські археологи виявили в стародавньому некрополі Саккара 160 стародавніх саркофагів. За словами фахівців, на деякі з них були нанесені барвисті «прокляття», які повинні були відлякати можливих злодіїв.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі