Новозеландський стартап успішно запустив на орбіту ракету, на борту якої знаходилося кілька супутників, у тому числі Humanity Star – сфера діаметром близько метра, оснащена 65 світловідбиваючими панелями.
Як повідомляють творці Humanity Star, сфера повинна відбивати промені Сонця і буде помітна з будь-якої точки Земної кулі. Супутник буде найякравішим об'єктом на небі протягом дев'яти місяців, поки не увійде в атмосферу планети. Humanity Star покликаний нагадати людству "про крихкість існування".
Але вчені з усього світу наполягають на тому, що супутник може перешкодити спостереженням за зірками і космічними об'єктами через світлове забруднення, що створюється ним. "Вау. Свідомо створене яскравим і довготривалим космічне графіті. "Велике дякую" Rocket Lab", - заявив астрофізик з Каліфорнійського університету Майк Браун. Калеб Шарф з Колумбійського університету назвав супутник "стробоскопом" і порівняв його з рекламним слоганом, розміщеним на Евересті. "Ще одне вторгнення в мій Всесвіт, ще один спалах, який так і лізе в очі", – додав він.
28 листопада, вранці з космодрому "Восточный" стартувала ракета-носій "Союз-2.1 б". Вона вивела супутник дистанційного зондування Землі (ДЗЗ) "Метеор-М" №2-1 і ще 18 малих космічних апаратів попутного навантаження на низьку навколоземну орбіту.
За попередніми даними, розгінний блок "Фрегат" з супутником "Метеор-М 2-1" не зміг утриматися на орбіті і затонув в Атлантичному океані.