Вчені виявили сліди найдавніших відомих транспортних засобів

Поділитися
Вчені виявили сліди найдавніших відомих транспортних засобів Вчені знайшли сліди стародавнього вантажного транспорту © Gabriel Ugueto
Сліди, що збереглися, вказують на найдавніші приклади використання вантажного транспорту.

Вчені виявили в Національному парку Вайт-Сендс у Нью-Мексико сліди волочіння поруч із людськими слідами, залишеними 22 тисячі років тому. Дослідники вважають, що їх залишили люди, які тягли довгі шматки дерева, завантажені різними предметами, повідомляє New Scientist.

Цей вид примітивного транспортного засобу відомий як волокуша. "По суті, це тачка без колеса", - заявив Метью Беннетт з Університету Борнмута у Великій Британії, один з авторів дослідження. Подібні пристрої широко застосовувалися по всьому світу, але це найдавніші свідчення їхнього використання, знайдені на даний момент.

У стародавньому висохлому озері Вайт-Сендс виявили безліч слідів тварин, а у 2017 – ще й сліди людей. У 2019 році команда дослідників виявила сліди волочіння поруч із людськими, відтоді було зроблено ще кілька подібних відкриттів.

«Вони зустрічаються у багатьох різних областях, тож подібне було широко поширене. Це не просто одна винахідлива сім'я, яка використовує волокуші», – пояснив Беннетт.

Деякі сліди волочіння складаються з однієї лінії. На думку вчених, це вказує на те, що вони були залишені волокушою, що складається з двох довгих фрагментів дерева, з'єднаних у формі трикутника. Кінці кожного фрагмента люди несли в руках, а землі торкалася лише одна частина пристрою.

Інші сліди волочіння складаються з двох паралельних ліній. Ймовірно, їх залишили волокуші, в яких два фрагменти дерева були з'єднані у формі літери Х. Такі пристрої мали дві точки для контакту із землею, що робило їх більш стійкими.

Сліди волочіння перетинали сліди людини, як і має бути під час використання волокуші. Іноді поряд були інші ланцюжки слідів, часто дитячих, що вказувало на те, що йшли інші люди.

В інших частинах світу волокуші часто тягли коны чи собаки. Але вченим не вдалося знайти якихось свідчень, що люди з Вайт-Сендс користувалися допомогою тварин.

У 2021 році вчені представили датування слідів, яке ставить під сумнів загальноприйняте уявлення про те, що люди не почали заселяти Америку доти, доки крижані щити не почали відступати близько 15 тисяч років тому.

Раніше вчені заявили про те, що їм вдалося виявити один із найстаріших творів мистецтва в Європі. Це ведмежа кістка, на яку 130 тисяч років тому неандертальці навмисно нанесли надсічки.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі