Вчені виявили рекордно розділену пару коричневих карликів

Поділитися
Вчені виявили рекордно розділену пару коричневих карликів Відстань між коричневими карликами становить 129 астрономічних одиниць © Sci news
Відстань між об'єктами складає 129 астрономічних одиниць.

Астрономи виявили незвичайну подвійну систему коричневих карликів, яка одержала позначення CWISE J014611.20-050850.0AB. Відстань між об'єктами системи складає 129 астрономічних одиниць (у 129 разів більше відстані від Землі до Сонця), що робить їх найрозділенішою парою коричневих карликів, відомою на даний момент, повідомляє Sci news.

Коричневі карлики – це тьмяні та холодні об'єкти, розміри яких знаходяться між газовим гігантом та зіркою, схожою на Сонце. Іноді їх називають ще «невдалими зірками». Коричневі карлики занадто малі для підтримки реакції синтезу водню у своїх ядрах, але все ж таки мають деякі зіркові характеристики.

Зазвичай маса таких об'єктів знаходиться між 11-16 та 75-80 масами Юпітера. Зазначається, що зірки знаходять у подвійних системах доволі часто, але подвійна система коричневих карликів – набагато рідкісне явище.

«Через свій невеликий розмір подвійні системи коричневих карликів зазвичай розташовані дуже близько одна до одної. Виявлення настільки далеко розташованої пари дуже цікаве», - заявила провідний автор дослідження Емма Софтіч з Університету штату Арізона.

У ході дослідження вчені вивчили результати роботи проєкту цивільної науки Backyard Worlds: Planet 9, однією з цілей якого був пошук коричневих карликів. В результаті вони виявили подвійну систему CWISE J014611.20-050850.0AB (скорочено CWISE J0146-0508AB), що знаходиться на відстані 130,5 світлових років від Землі у сузір'ї Кита.

Маси та ефективні температури компонентів системи склали 72-74 мас Юпітера та 1720 кельвін для CWISE J0146-0508A та 64-66 мас Юпітера та 1340 кельвін для CWISE J0146-0508B. Спектральні типи карликів визначені як L4 та L8, а відстань між ними становить 129 астрономічних одиниць, що стало рекордно великим значенням. Передбачається, що CWISE J0146-0508AB могла сформуватися з єдиної газопилової хмари в області зореутворення з відносно низькою щільністю, що дозволило системі зберегти свою структуру протягом тривалого часу.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше астрономи з Ватиканської обсерваторії відкрили нове небесне тіло в Сонячній системі. Транспнептуновий об'єкт отримав позначення 2021 XD7.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі