Вчені виявили останки найдавніших архей на Землі

Поділитися
Вчені виявили останки найдавніших архей на Землі Вчені знайшли останки архей, які існували на Землі, коли їй було менше мільярда років © NASA
Вік скам'янілостей оцінюється в 3,4 мільярда років.

Міжнародна група вчених виявила в ПАР скам'янілості віком понад 3,4 мільярда років, які можуть бути залишками мікробів-архей. Вони жили і виділяли метан у гідротермальних джерелах на дні викопного моря, повідомляє Naked science.

Вчені дослідили вулканічні і осадкові мінерали віком 3,5 мільярда років, виявлені в горах Макхонджва. Дослідники виявили в них структури, схожі на ранні живі організми і визначили їх як представників царства архей.

Вони жили приблизно 3,42 мільярда років тому біля гарячих і багатих мінералами гідротермальних джерел на дні викопного моря, а в якості побічного продукту вироблення енергії виробляли метан. Якщо висновки вчених вірні, то це найдавніше пряме свідчення існування архей.

Колись архей вважали бактеріями, але пізніше стало зрозуміло, що вони не схожі ні на них, ні на еукаріот. У них немає ядра і оточених мембранами органел, що разом з іншими ознаками змушує виділити їх в окремий домен живого. Археї з легкістю переносять екстремальні умови і вважаються однією з найдавніших форм життя, батківською по відношенню до еукаріотів.

Автори нового дослідження вважають, що мікроскопічні ниткоподібні скам'янілості, які були знайдені в мінералах пояса Барбертон, є саме такими археями. Їхні кремнієві оболонки структурно відрізняються від вмісту, що може вказувати на те, що кремній замістив колишні клітинні стінки і мембрани. А всередині вчені виявили підвищені кількості нікелю - металу, який в зв'язці з відповідними ферментами часто використовується метаногенними мікробами, причому у відповідній концентрації.

Знахідка вчених може стати найдавнішим свідченням існування архей і метаногенезу. В ті часи Землі не було ще й мільярду років і умови на ній істотно відрізнялися від сучасних. Виявлення слідів живих організмів в далекому минулому нашої планети може бути важливим кроком на шляху їх пошуку в інших світах.

Разом з тим, подібні зразки часто змушують вчених робити «хибно-позитивні» висновки. Тому знахідка дослідників потребують подальших ретельних перевірок.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені виявили на півночі Китаю в районі Наньфень скам'янілі останки зеленої водорості, які є найдавнішими відомими на даний момент. Водорість було знайдено в породах віком мільярд років.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі