Вчені виявили новий вид гігантської водяної лілії

Поділитися
Вчені виявили новий вид гігантської водяної лілії Вчені знайшли найбільше латаття у світі © RBG Kew
Це найбільше латаття, відоме на даний момент.

Експерти з Королівських ботанічних садів К'ю виявили перший вид гігантської водяної лілії з ХІХ століття. Спочатку цей вид прийняли за інший, його зразки пролежали невідкритими в ботанічному саду 177 років, а в Національному гербарії Болівії – 34 роки, повідомляє Science Alert.

Вважалося, що зразки належать Victoria amazonica, одному з двох видів гігантських латаття, названих на честь королеви Вікторії. Але тепер експерти з Британії та Болівії з'ясували, що насправді це новий, раніше невідомий вид.

Це не тільки новий вид латаття, але і найбільший, відомий на даний момент. Ширина листя нового виду сягає трьох метрів.

Насіння передбачуваного нового гігантського виду латаття було подаровано ботанічним садом Санта-Крус-де-ла-Сьєрра та садами Ла-Рінконада в Болівії. Художниця-ботанік Люсі Сміт сказала, що останні чотири роки вони росли без маркування у теплиці у К'ю.

«Деякі люди запитували, чому цей так сильно відрізняється від інших? Але ми казали, що думаємо, що він схожий на цей чи схожий на той. Отже, насправді весь цей час цей чудовий секрет ховався у всіх на очах», — поділилася вона.

Карлос Магдалена, який спеціалізується на порятунку видів рослин, що знаходяться на межі зникнення, назвав нову рослину «одним із ботанічних чудес світу». За його словами, щорічно виявляють близько 2000 видів рослин, тому виявлення такого гігантського латаття в 2022 році є чимось дивним.

Гігантські латаття розквітають вночі і змінюють колір з білого на рожевий. V. boliviana названа на честь болівійських партнерів за командою та природної екосистеми рослини.

Королівські сади К'ю - єдине місце у світі, де всі три види роду Victoria - V. amazonica, V. cruziana, а тепер ще й V. boliviana - можна побачити пліч-о-пліч.

Раніше вчені виявили, ймовірно, найбільшу рослину у світі – луг морської трави біля узбережжя Австралії, що покриває загалом 200 квадратних кілометрів. І вся ця трава виросла з одного саджанця, котрий постійно клонував сам себе.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі